Denize Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri
Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte deniz mevsimi de başlamış oldu. Bu yıl yine Ramazan Bayramının yaza denk gelmesi sebebiyle tatilciler yıllık izinlerini bayram tatilleri ile birleştirip uzun ve güzel bir tatilin keyfini çıkarmak için gün saymaya başladılar.

     Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte deniz mevsimi de başlamış oldu. Bu yıl yine Ramazan Bayramının yaza denk gelmesi sebebiyle tatilciler yıllık izinlerini bayram tatilleri ile birleştirip uzun ve güzel bir tatilin keyfini çıkarmak için gün saymaya başladılar. Bayanlar ise alışveriş merkezlerinde deli gibi dolaşıp, yeni giysiler satın almak için indirimlerin peşinden koşuyorlar. Herkesin hayali ise kumsalın en güzeli kızı veya yakışıklısı olabilmektir. Hem fiziğinizle hem de saçlarınızla alımlı gözükmek isteyebilirsiniz. Tatil bittikten sonra elinizde kırılmış ve yıpranmış saçlar ile kalabilirsiniz. Öncelikle saçları daha az yıpratmak adına denize giderken mutlaka toplanmalıdır. Denize giderken yapılabilecek saç modelleri ise;

KISA SAÇLAR

KISA SAÇLAR

     Kısa saçlı bayanlar bu konuda en şanslı olan kişilerdir. Nedeni ise ne kadar kısa saç o kadar daha az yıpranma olarak açıklanabilir. Ama yine de denizin tuzlu suyu, güneşin kızgın sıcaklığından dolayı kısa saçlarda yıpranmadan nasiplerini alırlar. Saçlarım kısa diye sakın kumsalda açmayın. Bir toka yardımı ile saçınızı Helen modeli ile toplayabilirsiniz. Eğer o kadar uzun değil diyorsanız da tel toka ile yanlardan ve alt kısımlardan hafif kıvırarak saçlarınıza yapıştırıp tel toka takabilirsiniz. Saçlar bayanlar için değerli bir aksesuardır. Yazın saçlara verilen zarar daha fazladır. Son olarak kozmetikçilerden yıpranmasını daha az önlemek için maskeler satın alabilirsiniz.

UZUN SAÇLAR

UZUN SAÇLAR

      Uzun saçlar yıpranmaya en açık saçlardır. Bu saçlar için yapabilecek saç modellerini aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.


 * Halk pazarı veya tuhafiyecilerden bir bandaj, küçük şal gibi saç aksesuarını saçınızın önüne bağlayıp, arkadan elinizle toplayarak hafif bir topuz ile şekillendirebilirsiniz.

 * Saçların tepesinden başlayarak harika bir balık sırtı örgüsü yapabilirsiniz veya mısır örgü ile saçlarınızı denize giderken şekillendirebilirsiniz

 * Denize gitmeden önce ayna karşısında saçlarınızı tarayıp bir toka yardımıyla arkadan at kuyruğu yaparak toplayabilirsiniz.

 * Saçlarınızı tepeden örmeye başlayıp, kulak hizasına geldiğinizde bir toka yardımı ile arkadan atkuyruğu şeklinde toplayabilirsiniz.

 

     Denize giderken yapılabilecek birçok saç modelleri var. Saçlarınızı kızgın güneşin ve tuzlu suyun mahvetmesine daha fazla izin vermemelisiniz. Yanınıza saçınızı nemlendirmek için saç maskeleri alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları