Eşcinsellik Nedir? Ne Değildir?
Eşcinsellik!

1. Eşcinsellik Bir Hastalık Değildir

Eşcinsellik Bir Hastalık Değildir

2. Psikolojik Rahatsızlık Hiç Değildir!

Eşcinsellik aynı cinsten bireylerin birbirlerine duyduğu, ilgi, duygusal bağ, aşk ve beden birleşimidir.Kadın kadına aşka (LEZBİYEN),Erkek erkeğe aşka (GAY )
denilmektedir.Birde her iki cinstende hoşlanıp zaman zaman kadın kadına,zaman zamanda  kadın erkek olarak ta görülen ilişki türüne (BİSEKSÜEL) denilmektedir.Eşcinsellik bir hastalık değildir.Eşcinsellik çocukluktan başlayıp ergenlikte iyice farkına varılan ve bireysel olarak olgunluğa erildiğinde duygularını yaşama isteğidir.Eşcinsellik sapıklık değildir, nasıl kadın erkek ilişkisinde aşk sevgi beraberlik varsa eşcinsel ilişkilerde aynen böyledir, sadece fiziken farklılık vardır, hisler, duygular, aşk, bağlılık tamamen aynıdır.

Eşcinsellik toplum olarak ayrıkı görülsede, ülkemizde her geçen gün eşcinsellik gün yüzüne çıkmakta ve  sayı oranı yükselmektedir.Bunun nedeni ise toplum olarak daha bilinçli olmamız, daha çok gelişmemiz, ve herkesin kendi tercihine saygı duymamızla ilerlemektedir.Eşcinsel duygularını bastıran kişi sayısı oldukça yüksektir, yapılan baskılar, dışlamalar, hor görmeler kişileri olumsuz etkilemektedir.

Eşcinsellik, kadın erkek ilişkisinden daha güçlüdür nedenmi? Nedeni onca engele rağmen, baskıya rağmen, kendi duygularını dışa vurarak beraberlik yaşamak kişiye çok daha fazla güç vermektedir. Eşcinsellik psikolojik bir rahatsızlık değildir.İçten gelen doğal duyguların aynı  fizik yapısına sahip aynı cins bireylerin kurduğu ilişki türüdür.

Keyifli Okumalar..

3. Gay (homoseksüel)

Gay (homoseksüel)

4. Lezbiyen (Lesbian)

Lezbiyen (Lesbian)

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları