Evde Yapabileceginiz 12 Makyaj Organizeri
Cildinize uyumlu ürünler ve renkler kullandığınız takdirde mucizeler yaratmanıza yardımcı olan makyaj malzemelerinin bakımı ve saklanması da bir o kadar önemlidir. Dağınık bir makyaj masası yerine makyaj malzemelerinizin düzenli olması hem işinizi kolaylaştıracak hem de temiz bir görüntü oluşturacaktır. İşte Evde Yapabileceğiniz 12 Makyaj Organizeri...

1. Saksı

Saksı

     Küçük bir saksının içerisine ekleyeceğiniz dekoratif taşların içine fırçalarınızı sıkıştırarak dilerseniz yatak odanızdaki makyaj masanıza dilerseniz banyonuza yerleştirdiğinizde dekoratif ve düzenli bir makyaj organizeri elde edebilirsiniz.

2. Mıknatıs

Mıknatıs

     Mucizevi mıknatıslar sayesinde tüm fondöten ve allıklarınızın düzenini duvar sanatına dönüştürebilirsiniz. Bir plakayı dilediğiniz renk ve desende kâğıtla kapladıktan sonra duvara asın. Daha sonra bir mıknatısı plakaya diğerini ise makyaj malzemenizin altına yapıştırın.

3. Ayakkabı Düzenleyicisi

Ayakkabı Düzenleyicisi

     Kolaylıkla edinebileceğiniz askılı ayakkabı düzenleyicisi ruj ve ojeleriniz için mükemmel bir makyaj organizerı olacaktır. Dilerseniz kapı arkasına ya da dolap içine kolaylıkla asabileceğiniz düzenleyici şeffaf olması sebebiyle makyaj malzemelerinizin tüm renklerini görmenizi de sağlayacaktır.

4. Köpük

Köpük

     Nalburdan bulabileceğiniz köpükler sayesinde rujlarınız, rimelleriniz ve fırçalarınız bir arada olacak. İstediğiniz renkte edindiğiniz köpüklerin üzerinde, dilediğiniz büyüklükte delikler açarak içerisine malzemelerinizi yerleştirdiğiniz inanın çok güzel bir görüntüye de sahip olacaksınız.

5. Plastik Şişe

Plastik Şişe

     Plastik şişelerin ağızlarını kestikten sonra ağız kısmını ütüye yapıştırarak kenarlarının keskinliğini alın. Şimdi malzemelerinizi içerisine koyabilirsiniz.

6. Kek Kalıbı

Kek Kalıbı

     İstediğiniz renkte alabileceğiniz kek kalıplarını organizer olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Kalıbın etrafına dilediğiniz malzemenizi koyup ortasına fırçalarınızı yerleştirebilirsiniz.

7. Kutular

Kutular

     Ayakkabı kutularını ya da hediyelik kutuları yan yana yapıştırarak düzenli bir makyaj organizerı elde edebilirsiniz.

8. Konserve Kutuları

Konserve Kutuları

     İki adet tabağınızın ortasına sprey boya ile dilediğiniz renkte boyayabileceğiniz bir adet konserve kutusunu yapıştırarak hem çift katlı hem de şık bir makyaj organizerı elde edebilirsiniz.

9. Kavanoz

Kavanoz

     Kullanmadığınız kavanozlarınızı iyice temizledikten sonra ojelerinizi ve ya diğer makyaj malzemelerinizi yerleştirip onların birer şekerleme gibi görünmelerini sağlayabilirsiniz.

10. Dergilik

Dergilik

     Dergilikler far paletlerinizin şık görünmesini sağlayabilir.

11. Gözlük Kabı

Gözlük Kabı

     İkide bir sağa sola atılan gözlük kaplarınız fırçalarınız için muhteşem bir organizer olabilir.

12. Cam Vazo

Cam Vazo

     Cam vazolarınızın içerisine kahve çekirdekleri ve ya fasulye gibi kuru baklagiller ile doldurabilir ve fırçalarınızı içerisine batırıp güzel ve şık bir görüntü vermesini sağlayabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları