Hayatınızı Sadeleştirerek Sizi Stresten Kurtaracak 10 Yol
Günümüz de dünyasında hayat o kadar süratli tempolu ki, gerilimden uzak durmak nerdeyse imkansız durumda olabiliyor. Dışarıda ilginizi çekmek amacıyla yarışan çok sayıda insan, olay ve bir çok etken var. Fakat merak etmeyin, gerilimden tamamiyle uzak durmak olası olmasa da, gerilimi yönetmek amacıyla sizlere hazırladığımız 10 yol var..

1. Arabanızı temizleyin ve temiz tutun..

Arabanızı temizleyin ve temiz tutun..

Stresten kurtulmak konusunda akıllara ilk başta düzen gelmeli diye düşünüyoruz. Eğer arabanızda çok vakit geçiriyorsanız, en azından işe gidip geliyorsanız.  Arabanızda ki dağınıklık durumu de sizi negatif yönde etkileyecektir. Çöpleri atmak ve kirleri temizlemek size bir daha ki arabaya bindiğinizde kendinizi daha iyi hissettireceğinden emin olabilirsiniz. 

2. Evraklarınızı dosyalayın, etiketleyin ve gereksizlerini çöpe atın..

Evraklarınızı dosyalayın, etiketleyin ve gereksizlerini çöpe atın..

İhtiyaç duyulmayan evrakların çevrede olması gerilim yaratır ve size zaman kaybettirir. Hayatınızda kaygıyı azaltmak amacıyla evraklarınızı toparlayın ve daha çok gereksiniminiz olmayacağından emin olduğunuz eski evraklarınızı atın gitsin. Evraklarınızı toparladıktan sonra görev yerlerine ve tarihlerine göre etiketlerseniz bi daha ki sefere hem zamandan hem stresten kurtulacaksınız.

3. Kullanmadığınız programları telefonunuzdan ve bilgisayarınızdan silin.

Kullanmadığınız programları telefonunuzdan ve bilgisayarınızdan silin.

Sonuç olarak hayatınızda ki pek çok lüzumsuz ilgi dağıtıcı ve gereksiz öğeyi de  silmiş olacaksınız. 

4. Hayatınıza değer katmayan eşyalarınızdan bi an önce kurtulun.

Hayatınıza değer katmayan eşyalarınızdan bi an önce kurtulun.

Mısır patlatma makinenizi yada eski ütünüzü en son ne vakit kullandığınızı hatırlıyor musunuz? Eğer cevabınız hayırsa, onlardan kurtulma süreniz gelmiş demektir.

5. Dolabınızdaki giymediğiniz ya da artık giymeyeceğiniz kıyafetlerinizi ayırın.

Dolabınızdaki giymediğiniz ya da artık giymeyeceğiniz kıyafetlerinizi ayırın.

Dışarıdaki dünyanızı sadeleştirirken, iç dünyanızın da sadeleşmesini sağlayacaktır.

6. Odanızı temizleyin, toplayın ve öyle kalmasını sağlayın.

Odanızı temizleyin, toplayın ve öyle kalmasını sağlayın.

Dağınık bir odaya uyandığınızda bu hal hatta halsizlik bütün gününüzü etkileyecektir. Hatta ve hatta uykuya dalmadan evvelce de bu dağınıklık uykunuzu negatif yönde etkileyecektir.

7. Sosyal medya (facebook, twitter, instagram ) hesaplarınızı kapatın ya da birleştirin.

Sosyal medya (facebook, twitter, instagram ) hesaplarınızı kapatın ya da birleştirin.

Ne kadar çok çevrimiçi hesaplarınız olursa, ilginiz o kadar çok dağılacaktır. Eğer gerçek arkadaşlarınızsa Twitter’da olmasanız bile sizi hatırlamaya devam edecektir!

Yapılan bir araştırmaya göre sosyal medyada her gün paylaşım yapan bir birey  2 hafta paylaşım yapmıyor ve bunun farkına kendisinden başka hiç kimse varmıyor. Yani sosyal medyada ne kadar çevrimiçi olduğunuz sadece sizi ilgilendiriyor.

8. Asla okumadığınız hemen sil dediğiniz mail listelerinin aboneliğinden çıkın.

Asla okumadığınız hemen sil dediğiniz mail listelerinin aboneliğinden çıkın.

Aldığınız her e-mail ilginizi çekmek amacıyla yazıldığı için ilginizi dağıtma potansiyeli çok yüksektir. Eğer ilginize değmeyecek bir husus ise, ondan bir an evvelce kurtulmaya bakın. Özlediğiniz mail listelerine dilediğiniz her an tekrardan abone olabilirsiniz.

9. Dürtülerinizle alışveriş gerçeklştirmeyi bırakın artık.

Dürtülerinizle alışveriş gerçeklştirmeyi bırakın artık.

 Dürtüleriniz sizi alışveriş yapmaya ittiği vakit evvelce kendinize aslında bu alış verişe gereksiniminiz olup olmadığını sormalısınız. Eğer bunun ile ilgili aslında düşünürseniz, o alış verişi de büyük olasılıkla yapmamanız gerekir. Dürtülerinizle alışveriş gerçekleştirme aslında gereksinim duymadığınız ve hem de istemediğiniz eşyalar almanıza neden olmaktadır.

10. Bonuslar gelsin. Negatif insanları hayatınızdan çıkarın.

Bonuslar gelsin. Negatif insanları hayatınızdan çıkarın.

 Eğer bir insan sık sık olarak sizin sürenizi ve enerjinizi  boşa harcıyorsa karşılığında size pek çok şey vermiyorsa, kendinize bu bireyi aslında ne kadar sevdiğinizi sorabilirsiniz. Bu bireyi desteklemeye devam mı edeceksiniz, yoksa bundan sonra onu bırakmanın süresi geldi de geçiyor mu?

11. Bonuslarrr devam ediyor..

Hayatta Kazanmanın Yolları Püf Noktaları

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları