Kedi Severler
Kediler En Büyük Terapidir

Sevgi Yumağı

Sevgi Yumağı

En çok kedi sevenlerin aslında sevgiye en çok ihtiyaç duyan kişiler olduğunu biliyormuydunuz?Yaşamının bir alanında sevgi eksikliği hissedenlerin çoğunun kedi beslediği ve kedilere duyduğu aşkı görmemek mümkün değil! Yalnızlarında antideprasandır kediler! Kedi diyince ilk akla gelen şey nedir diye soracak olursak kucak diyebilirsiniz. Evet doğru kelime de bu kucak, kediler kucakta olmayı çok seveler, sahiplerinin en üzücü anlarını hisseder bir şefkat enerjisi gibi sahiplerinin kucağına gidiverirler. Kediler çok başka canlılardır, masum, içten samimi, koruma iç güdüsü yüksek, hassas, en iyi uyku arkadaşı, en iyi sırdaş, en güzel rahatlama terapisidir kediler. Ve kediler çok ta iyi terbiye edilirler, zeki olmaları eğitilmelerine ön ayak olup, daha bir kaç haftalıkken tuvalet terbiyesini çok çabuk kavrarlar.

Kediler doğal yapıları gereği tüylerinin sayesinde insana adeta bir olumlu elektrik akımı verirler, tüylerindeki enerji insan için çok olumlu bir tedavidir aslında. Hele de hırıldamaları olumsuz olan ruh halimize öyle şifa verirki tahmin bile edemezsiniz. Kediler de köpekler gibi sadık, sahibini kapıda karşılayan, ev içerisinde sahibi nereye giderse arkasından giden, bazen de saklanıp bir anda oyun oynayarak bize patilerinle dokunsal temas kurarak bizi güldürürler.Kedilerin bir başka özelliğide olur olmaz yerlere saklanmaladır, bu durum hem ne kadar zeki olduklarını, hemde merak uyandırarak sahiplerinin duygularının canlı kalmasına vesile olurlar. Çok oyunculardır, kutu, çekmece, yatak altı, çarşaf altı gibi yerlerde saklanmayı iyi bilirler. Munzur oldukları için poşetle oynayan aynı zamanda o poşetten korkan tek canlı türüdür kediler.

Yalnızlığımızın en iyi arkadaşı, yaşantımıza karşılıksız huzur ve sevgi veren tek canlıdır kediler. Kedileri sevin pişman olmaycaksınız. Kediler hayatlarımıza anlam katarlar.Tek olumsuz yanları tırnaklarıdır, oda onların korumak kalkanıdır korkmanıza gerek yok. Bol kedi dolu yaşamlar..

Kedili Yaşama Devam

Kedili Yaşama Devam

En İyi Uyku Arkadaşı

En İyi Uyku Arkadaşı

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları