Yeni Dizi Avlu
Yeni Dizi Avlu izleyenlerin gözyaşı boğdu.

      Yeni dizi olan Avlu ilk bölümü itibari ile büyük ilgi topladı. Deram dizisi olan Avlu hapishane de geçen olayları dramları ile ilgi toplamayı başardı. Güzel bir senaryo ve iyi bir kadroyla herkesi ekran başına kilitledi. 

     1980 yılında Manisa’da doğan Demet Evgar, oyunculuğa 17 yaşındayken yer aldığı tiyatro topluluğunda başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra arkadaşlarıyla birlikte “Tiyatro Kılçık” adında bir topluluk kurdu. Tiyatro dışında Aslı ile Kerem, Bütün Çocuklarım, Emret Komutanım, Beyza’nın Kadınları, Banyo gibi yapımlarda yer alan Evgar, başrollerini Emre Karayel ile paylaştığı 1 Kadın 1 Erkek adlı dizi ile adını duyurdu. Sergilediği başarılı performanslarla birçok ödül kazanan oyuncu ayrıca; Yeni Numara, Vay Arkadaş, Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Yahşi Batı, Sofra Sırları, Aile Arasında gibi birçok dizi ve filmde yer aldı.

     5 Haziran 1985 doğumlu olan oyuncu memur bir ailenin tek kızı olarak Diyarbakır 'da dünyaya geldi. Annesi Kastamonulu olan Ceren Moray, babasının memleketi olan Diyarbakır'da dünyaya geldi. Doğumundan birkaç yıl sonra ailesi ile birlikte İstanbul 'a taşınan ünlü oyuncu, tiyatro eğitimine küçük yaşlarda başladı. Uzun bir süre Pera Güzel Sanatlar 'da eğitim alan oyuncu, 2005 yılında Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü 'nü kazandı ve 2009 yılında üniversiteden mezun oldu.

Yüksek lisans döneminde babası kalp krizi geçirdi ve ardından ünlü oyuncu, hayatını farklı bir yöne çevirmeye karar verdi. Bu sırada bir dizi için teklif geldi ve ilk televizyon deneyimi, 12 yıl önce yayımlanan ve başrollerini Levent Üzümcü, Müjde Ar gibi isimlerin paylaştığı Serseri Aşıklar isimli dizi oldu. Bu diziden sonra televizyonun yolları kendisine açılmış oldu. Birkaç yıl televizyona ara vererek eğitimlerini sürdüren Moray, 2007-2010 yılları arasında ekrana gelen ve dönemin fenomen gençlik dizisi olan Kavak Yelleri dizisinde Su karakterini canlandırıyordu.

Ancak onun asıl büyük çıkışı, O Hayat Benim ile oldu. Dizide Efsun karakterini canlandıran ve daha ilk bölümlerde başrolün önüne geçerek dizinin başrolü haline gelen Ceren Moray, gerçek anlamda başarılı bir oyunculuk performansı ile dikkat çekti. Dizide zengin yaşantıya uyum sağlamaya çalışan varoş bir kızı canlandıran ünlü oyuncu, Efsun karakterini canlandırabilecek belki de en iyi isim oldu. Dizinin bu denli popüler olmasında Ceren Moray'ın etkisi büyük.

7. Nursel Köse ;

Nursel Köse ;

      1970 yılında Malatya'da doğmuştur. 17 yaşında iken 1988 yılında üniversite eğitimi için Almanya`ya yerleşti. Köln Üniversitesi`nde Mimarlık okudu. Mezun olduktan sonra kısa bir süre mesleğini yaptı.

Daha sonra psikoterapist olan arkadaşı Serpil Pak ile 1992 yılında Almanya'da "Yerkozmetikçileri" -Die Bodenkosmetikerinnen adlı ve Almanya'da ilk olan yabancı kadın kabare gurubunu kurdu. Bu kabare ile Berlin`de büyük başarı yakaladı, kabarenin yıldızı olarak tanındı. Bunun dışında radyo tiyatroları ve şiirler yazdı. Hem Alman hem de Türk dizi ve filmlerinde oynadı. 1992 yılından beri stand-up yapmaktadır. 1992-2007 yılları arasında kurduğu bu tiyatro ile tüm Almanya'ya ve Almanca konuşulan ülkelere turneler yaptı.

Nursel Köse, Almanya'da aktör, komedyen, yazar, şair ve radyo tiyatrosu yazarı olarak çalıştı. Yönetmen, oyuncu ve komedyen olarak tiyatrolarını kurdu ve oyun koydu ve oynadı. Ayrıca birçok gençlik, çocuk ve Almanya'da kadın tiyatro projelerinde yönetimi devraldı.

2007 yapımı "Yaşamın Kıyısında" filmiyle adını tüm dünyaya duyurdu. Senaryosunu Fatih Akın'ın yazdığı "Yaşamın Kıyısında" adlı filmde Nurgül Yeşilçay, Baki Davrak, Patrycia Ziolkowska, Nursel Köse, Tuncel Kurtiz,Hanna Schygulla ile birlikte oynarken En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı. 2007 Münster Film Festivali`nde jüride yer aldı ve onur konuğu oldu. San Franciso`da yapılan Berlin Beyond Film Festivali`nde onur konuğu oldu.

2009 sezonunda Sadri Alışık Kültür Merkezi (SAKM)İstanbul da " Bahçemdeki Ayı " adlı oyunda başrol oynadı.

2009 yılında Cemal Hünal, Fırat Çelik ve Duygu Yetiş`in başrollerini paylaştığı "Kış Masalı" adlı dizide Dilber karakteri ile büyük bir çıkış yakaladı.

2012 yılında "Kötü Yol" adlı dizide Cansel Elçin, Şükran Ovalı, İlker Aksum,Ezgi Mola, Ayşenil Şamlıoğlu, Ali Erkazan, Nilüfer Açıkalın ile beraber oynadı.

Nursel Köse 2013 yılında " ENKAZ" adlı kısa filmi yazdı ve yönetti.

2014 yılında başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya'nın paylaştığı "Paramparça" adlı dizide Ebru Özkan, Cemal Hünal ile birlikte oynadı.

Nursel Köse, Hezarfen Ensemble topluluğunun kemancısı Ulrich Mertin'le 2006yılından beri birlikte yaşamaktadır.

Nursel Köse, 2016 yılında senaryosunu Emrah Kaman ve abisi Murat Emre Kaman ile beraber yazdığı "Kaçma Birader" filminde Melek Baykal, Zafer Algöz, Cihan Ercan, Algı Eke, Alina Boz, Nejat Uygur II, Necip Memili ile beraber oynadı.

9. Kenan Ece ;

Kenan Ece ;

     24 Aralık 1980 tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai'de doğmuştur. Tam adı Cahit Kenan Ece'dir. Bir ablası vardır. Babası Murat Ece'dir.Galatasaray Spor Klubü'nün eski yöneticilerinden Turgan Ece'nin torunudur. Türkiye'nin ilk dünya güzeli Keriman Halis'in yeğenidir, yani büyük halasıdır. Babası Murat Ece kariyerinin altı senesini Dubai/UAE ve Abidjan/Ivory Coast'da geçirdiği sırada Kenan Ece de Dubai'de doğmuştur.

İstanbul Sankt GeorgAvusturya Lisesi'ni bitirdikten sonra 2004yılında Amerika'da New York'ta Davidson College'de tiyatro ve ekonomi eğitimini tamamladı. Üniversitede okurken birçok oyunda rol aldı. New York'tayken özgeçmişini İrlanda'da yatırım yapan bir Türk şirketine gönderip İrlanda'ya giderek iki yıl boyunca finans analistliği yaptı. Mezun olduktan sonra dört yıl İrlanda'nın baş şehri Dublin'de yaşadı. İki sene finansman üzerine bir enerji şirketinde çalıştı. Gaeity School of Acting ve Irish Film Academy'de oyunculuk eğitimine devam etti. İki yıl oyunculuk dersi aldıktan sonra bir gösteri yaptı ve oyunu izleyen bir ajans onunla tanışmak ve çalışmak istedi. Daha sonra Dublin'de ajansa ulaşarak, bir dizide rol almasını istediler. On beş yıldan beri yayınlanan "Fair City" adı bir dizide on üç bölüm rol aldı. Enerji şirketindeki işini bıraktı.

Ardından İrlanda Devlet Tiyatrosu "The Abbey" 'de 3,5 ay çalıştı. İrlanda Film Akademisi'nde kamera önü oyunculuğu üzerine dersler aldı. Uzun metraj bir filmde Almanca küçük bir rol oynadı. İrlanda'nın sevilen komedyenlerindenKatherine Lynch'in televizyon şovunda İspanyol bir matadoru oynadı.

2009 yılı başında Türkiye'ye döndüğünde ilk sinema projesi yönetmenliğini Yusuf Kurçenli'nin yaptığı "Yüreğine Sor" adlı filmde Hakan Eratik, Ayla Algan,Civan Canova, Şevval Sam ile beraber oynadı.

2010 yılında başrollerini Perran Kutman, Çetin Tekindor, Melis Birkan, Özge Özpirinçci ve Öner Erkan'la paylaştığı "Deli Saraylı" adlı dizide "Emir Zahir" karakterini canlandırdı.

2011 yılında Özer Kızıltan'ın çektiği 'Beni Unutma' isimli filmde Mert Fırat veAçelya Yılhan'la birlikte rol aldı.

2012′de Mustafa Üstündağ ile Çamur'dan Tiyatro'yu kurdu.
Kenan Ece 2011 yılında ''İzmir Çetesi'' adlı dizi setinde Mustafa Üstündağ ile tanıştı. ''Birimiz toprak grubundan, birimiz su. Bizden olsa olsa çamur olur'' dediler ve Çamur'u kurdular.

Kenan Ece, 2014 yılında senaryosunu Birol Güven, Yaşar Arak ve Caner Güler'in yazdığı "Kalp Hırsızı" adlı dizide Mine Tugay ve Selin Ortaçlı ile başrolde oynadı.

Bugüne kadar Türkiye'de yapılmış en büyük bütçeli sinema filmlerinden biri olarak dikkat çeken, 25 Aralık 2015 tarihinde vizyona girecek olan "Ertuğrul 1890" adlı sinema filminin yapımcılığını Türkiye tarafında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Japonya tarafında ise Ertugrul Film Partners yapım ortağı grubu üstleniyor. Uygulayıcı yapımcılığını Japonya'da TOEI şirketi, Türkiye'de Böcek Yapım'ın gerçekleştirdiği filmde, Türk oyuncular, Kenan Ece, Alican Yücesoy,Uğur Polat, Mehmet Özgür, Tamer Levent, Melis Babadağ, Murat Serezli,Deniz Oral, Hakkı Haluk Cömert, Cem Cücenoğlu, Erkan Pekbay, Mert Aygün, Alper Düzen ve Japon oyuncular Seiyo Uchino, Shioli Kutsuna,Naoto Takenaka, Yui Natsukawa, Toshiyuki Nagashima, Takashi Sasano,Yukiyoshi Ozawa rol aldı.

11. Teoman Kumbaracıbaşı ;

Teoman Kumbaracıbaşı ;

12. Rüçhan Çalışkur ;

Rüçhan Çalışkur ;

13. Deniz Barut ;

Deniz Barut ;

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları