Fermuarım Patladı Nasıl Tamir Edebilirim?
Kullandığımız bir çok eşya, elbise, pantolon çanta vb. alanlarda fermuarlar yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kullandığımız bir çok eşya, elbise, pantolon çanta vb.alanlarda fermuarlar yaygın olarak kullanılmaktadır. Peki bozulan fermuarlarıne yapacağız? Değiştiremediğimiz durumlarda fermuarı nasıl tamir edebiliriz? Bunun gibi daha bir çok sorunkarşısında ne yapabiliriz? Herkesin başına gelebilecek fermuar sorunlaradeğinerek çözüm yollarını bulalım;

Fermuar başlığı nasıl takılır?

Fermuar dişlilerinden sıyrılıp bağımsızlığını ilan eden fermuar başlığını kolay bir şekilde eski haline getirmeniz mümkün. Öncelikle fermuar başlığını resimde gördüğünüz şeklinin ters pozisyonuna getirin ve bir yere sabitlemeniz gerekecek bunun için başlık takma aparatı veya elcik takma aparatları bulunmaktadır. Eğer hiç biri yoksa yakınınızda olan birinden pense yardımı ile başlığın üst tarafını sıkıştırmasını isteyebilirsiniz. Fermuar başlığını sabitledikten sonra fermuar şeritlerinin geldiği kısımdan biraz zorlayarak iki yanından çekin. Güç denemesi yapmadan hafif bir şekilde zorlayınız :)


Kapattığınız halde açık kalan fermuar nasıl kapanır?

En sinir bozucu bir durumlardan biri de kapattığınız haldekapanamayan fermuarlar. Kapanmamasının sebebi kursördeki dişlilerin geldiğibölgenin gevşemesidir. Bu sorun için bir pense kurtarıcımız olacak. Kursörünyani fermuar başlığında dişlerin geçtiği iki tarafıda pense yardımıyla birazsıkıştırdık mı tamamdır. Fermuarınız artık kapanacaktır.

 

Fermuarım sıkıştı nasıl açıp kapatacağım?

Hassas ve narin bir yapıya sahip olan fermuarlar küçük birzorlama ile dişleri zarar görür ve sıklıkla karşılaştığımız sıkışma probleminiortaya çıkarabilir. Bu sorunun birden çok çözüm yöntemi vardır. Bir sabun,dudak balmı, ruj veya kurşun kalem sıkışan fermuar derdimize derman olacaktır.Sabun her evde mutlaka olan bir malzemedir. Sabunu fermuar dişlerine sürün vekursörü biraz zorlayarak açıp kapatabilirsiniz.

 

Her tip fermuar modelinde karşılaşacağınız sorunlara basit yöntemler ile çözümler bulabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları