Fitness Patenler Hakkında Bilgiler
Patenler barındırdıkları özellikler, kullanım amaçları ve kullanılacak yüzeye göre çeşitlilik göstermektedir.

Patenler barındırdıkları özellikler, kullanım amaçları ve kullanılacak yüzeye göre çeşitlilik göstermektedir. Fitness Patende tekerlekli patenler arasında yer alan bir paten çeşididir. Genel olarak engelin olmadığı ve engebelerin bulunmadığı düz zeminlerde kullanılan türlere Fitness Paten denmektedir.

Engel ve engebelerin bulunmadığı yüzeylerde kullanılan Fitness patenler, genel olarak dört tekerlekten oluşmaktadır. Fitness patenler opsiyonel frenden oluşmaktadır. Yani her Fitness patende fren sistemi bulunmamaktadır. Fitness patenler hızı ayarlamaya imkan veren ve manevra yapabilme özelliği bulunan bir yapıdadır. Bot yapısının diğer paten türlerine göre daha rahat yapıda olduğu söylenebilir.

Fitness patenler, genel olarak başlangıç seviyesine uygun patenlerdir. Fitness patenler spor yapmak, kondisyon ve form tutmak amacıyla tercih edilmektedir. Genel kullanım alanları; sahil yolları, bisiklet yolları, beton pist ve yol gibi düz zeminlerdir.

Fitness patenler figür yapmak, engel üzerinden atlamak için uygun yapıda değildir. Ancak ufak çaplı atlamalar, zıplamalar yapabilmeye imkan vermektedir. Fitness patenler ile basit slalom hareketleri yapma imkanınız da vardır. Ayrıca geriye doğru sürüşe de olanak tanımaktadır. Fitness patenlerin teker çapları 76mm ile 90 mm arasında değişiklik göstermektedir. Uzun süreli paten kullanımları için idealdir.

Hafta sonunu eğlenceli, sağlıklı ve hızlı bir sahil gezisi yapmak için Fitness paten doğru bir tercih olacaktır. Fitness paten ile kaymanın özgürlüğünü yaşarken, denge öneminin deneyimini kavrayabilme imkanız olacaktır. Tabi ki, paten sürüşünüzü eğlenceli ve zevkli hale getirmek için kişisel güvenlik önlemlerinizi almak, unutulmaması gereken önemli bir durumdur. Kask, dizlik, dirseklik gibi koruyucu paten ekipmanları ile kendinizi korumaya alabilirsiniz.

Kaynak : http://www.patenci.com/index.php?route=pavblog/blog&id=22

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları