PKK Terör Örgütü Taktik Değişikliğine Gitti
Aile, öğrenci sıradan vatandaş kılığına girdiler

Pkk Terör örgütünden yeni saldırı planlarını hayata geçirme çabaları suya düştü.Kandilden özle eğitimli suikasçiler Türkiye'ye giriş yaptı.Aile ve öğrenci kılığına girdiler. 

Terör örgütü PKK'nın Kandil'deki ele başları özel yetiştirilen suikastçıları kentlere gönderdi. Özellikle üst düzey devlet görevlileri ve kayyumlara yönelik suikast planı yapan terör örgütünün yeni bir taktik uyguladığı belirlendi. Suikast timindeki Fırat kod adlı Rıdvan Şahin ve Mehtap A.'nın Diyarbakır'a gönderildiğini tespit eden polis adım adım teröristlerin izini sürdü.

Dur ihtarını yapan polise, silahla karşılık verdiler. Suikastciler aile rolünü oynuyorlardı. Mehtap A. başörtüsü takarak Rıdvan Şahin'nin koluna girip Diyarbakır caddelerinde keşif yaparken yakalandılar.Çatışmada Rıdvan Şahin ölü Mehtap A. ise canlı ele geçirildi.

Bir başka suikastci ise öğrenci kılığına girmişti.Kod adı Evin gerçek adı ise Sabiha Üçoş polis takibindeydi. Üçoş örgütün önemli suikastcileri arasındaydı.Harekete geçtiği sırada polis operasyon yaptı. Polisin dur ihtarlarına rağmen çantasından silahını çıkardı ve vurularak ölü ele geçirildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları