Plasiyerlerin Saha Satış Performansını Kontrol Edebiliyor musunuz?
Satış ve pazarlama süreçlerini sahada gerçekleştiren plasiyerlerinizi ne kadar kontrol edebilirsiniz? Satış bölgelerinde müşterileri ziyaret ederek ürün veya hizmet tanıtımı yapan plasiyerlerden merkezin anlık olarak haberdar olması gerekir.

Plasiyerlerin Saha Satış Performansını Kontrol Edebiliyor musunuz?

Satış ve pazarlama süreçlerini sahada gerçekleştiren plasiyerlerinizi ne kadar kontrol edebilirsiniz? Satış bölgelerinde müşterileri ziyaret ederek ürün veya hizmet tanıtımı yapan plasiyerlerden merkezin anlık olarak haberdar olması gerekir. Müşteri görüşmelerinde yaşanan aksaklıktan veya başka bir müşteri ziyaret edilmesi gerektiği zaman merkez ve plasiyer anlık olarak bildirimde bulunmalıdır. Aksi takdirde merkez hangi plasiyerini kontrol edebilir? Sahada yaşanabilecek aksaklıkları en aza indirgemek ve plasiyerlerinizin performansını kontrol altına almak için geliştirilen saha satış programını firmanız için kullanmalısınız. Saha için özel olarak geliştirilen bu yazılımlar sayesinde plasiyer performansını ölçümleyebilir ve müşteri analizlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

Sahada satış odaklı çalışan plasiyerlerin performans analizlerinin yapılması ve daima kontrol altına alınması satış oranlarında artışı da beraberinde getirir. Merkezin bilgisi dışında bölge ziyaretlerini gerçekleştirerek satış yapmaya çalışan plasiyerin yaptığı satıştan nasıl bir verim sağlanabilir ki. Plasiyerlerin ziyaretlerini ve satışlarını düzenli olarak kontroller yaparak performans analizlerini çıkarmalısınız. Bu ay ne kadar görüşme yaptığını, hangi müşteriler ile görüştüğünü ve bu görüşmelerin ne kadarını satışa dönüştürdüğünü kontrol etmelisiniz. Rutin kontroller yaparak daima denetim altında tuttuğunuz plasiyerlerin satış oranlarını arttırmak ve hata oranlarını en aza indirgemek için çalışmalar yapabilirsiniz. 

Soğuk satışda plasiyerler tahsilat yapabiliyor mu? Satış yapılıyor ancak müşterilerden ödemeler alınabiliyor mu? Plasiyerin yapmış olduğu satışlardan gecikmiş ve gelecek tahsilat raporları incelemeniz maliyet analizlerinizde sizlere fayda sağlayacaktır. Sales Plus saha satış otomasyonu ile bu mümkün hale getirilmiştir. Genel aktivite raporları, sipariş raporları, stok raporları, satış raporları ve ziyaret raporlarını merkezden kontrol edilmesi iş dağılımı ve finans kontrollerinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Muhasebe programı ile etkileşimli olarak çalışan logo mobil saha satış programı ile sahada plasiyerlerin gerçekleştirdiği işlemleri ekstra zaman kaybedip muhasebe departmanına iletmenize gerek yoktur. Plasiyerlerin ve merkezin anlık olarak etkileşim kurabileceği ve satış performansının ölçümlenebileceği saha satış programı her sektöre uyum sağlayacak esnek bir yapıya sahiptir. Sales Plus Logo uyumlu mobil saha satış programı hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları