Dünya Haritasını Ne Kadar İyi Bildiğini 5 Soruyla Test Ediyoruz! (ZOR)
Hemen hemen herkes dünyayı gezmeyi, yeni yeler görmeyi, seyahat ve tatil yapmayı çok ister. Peki ya önünüze bir fotoğraf koysak buraya gitmek ister misiniz, bu dünyanın hangi bölgesidir desek ne yaparsınız? Tatil ve seyahat aşkınız kadar kuvvetli mi dünya üzerinde ki bilgileriniz? Hadi hep birlikte kendimizi bu testle deneyelim.. Sonuçlarınızı yorum olarak paylaşmayı unutmayın :)

Eveet testimize bu sıcak günlerde gezilesi yer olan, Los Glaciares Buzulları ile başlayalım bakalım. Sizce hangi ülkededir?

Eveet testimize bu sıcak günlerde gezilesi yer olan, Los Glaciares Buzulları ile başlayalım bakalım. Sizce hangi ülkededir? Los Glaciares Buzulları

Unesco Dünya Mirası Vakfı tarafından 1981 yılından bu yana koruma altına alınan Los Glaciares Buzulları, trekking, dağ bisikleti, buzul kenarında tekneyle gezmek ve hatta çiftliklerde at binmek gibi faaliyetler yapıla bilinen muhteşem bir yerdir.

Şafşavan ya da Fransızcalaştırılmış transliterasyonuyla Chefchaouen olarakta bilinen küçücük mavi bir şehir. Sizce hangi ülkededir?

Şafşavan ya da Fransızcalaştırılmış transliterasyonuyla Chefchaouen olarakta bilinen küçücük mavi bir şehir. Sizce hangi ülkededir? Chefchaouen - Şafşavan

Tüm evlerin mavi boyalı olmasıyla, mavi şehir olarak bu küçük kentte adeta huzuru buluyorsunuz. Dini bir inanıştan dolayı evlerin mavi olduğu bu kent üzerine adeta huzurun rengi olan mavi boya dökülmüş gibi.. 1471'de bir kale olarak kurulan Chefchaouen, 40.000 nufüsa sahip. Kurulduğu dağın keçiboynuzuna benzemesi ile adının Boynuz yani Chefchaouen olarak adlandırıldığı biliniyor.

Afrika Kıtası Ülkeleri içinde yer almayan ülke sizce aşağıdakilerden hangisidir?

Afrika Kıtası Ülkeleri içinde yer almayan ülke sizce aşağıdakilerden hangisidir? Afrika Kıtası Ülkeleri

Dünyanın en büyük ikinci kıtası olan Afrika Kıtası Ülkeleri, 54 tanesi tanınmış ve 2 tanesi tanınmamış ve 8 tanede sömürge ülkeleri dahilinde toplamda 64 tanedir..

Ada ülkeleri sayılıdır.. Sizce aşağıdakilerden hangisi bir ada ülkesidir?

Ada ülkeleri sayılıdır.. Sizce aşağıdakilerden hangisi bir ada ülkesidir? Ada Ülkeleri

İşte geldik son soruya. Bağımsız bir ada olan bu yer neresidir?

İşte geldik son soruya. Bağımsız bir ada olan bu yer neresidir? Bağımsız Ada Ülkesi

Kendilerine özgü bir aksanları olsa da resmi dilleri İngilizce olan bu ülke, 440 kilometre karelik yüz ölçümüne sahip, 1981'den bu yana bağımsızlığını ilan etmiş bir ada ülkesidir. Yazları en yüksek sıcaklığın 32 derece ve kışları ise en düşük 23 derece olduğu bilinmektedir. Yani yaz ayları ve kış ayları arasında ciddi sıcaklık farklılıkları görülmemektedir..

Dünya Haritasını Ne Kadar İyi Bildiğini 5 Soruyla Test Ediyoruz! (ZOR)

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları