ÇALGI ÇENGİ 2
ÇALGI ÇENGİ İKİMİZ

6 Ocak 2017 de vizyona giren Çalgı Çengi İkimiz filmi , konusu ve oyunculaı ile sözünden ettiren yeni bir yeni doğan bir bebek şuanda. 

1. filmleri ile gişe rekorları kıran Ahmet Kural ve Murat Cimcir serinin 2.filmi ile de adından baya söz ettireceklere benziyorlar.

Şimdi filmin konusunu ve oyuncularını, film hakkında ufak bilgileri sizlerle paylaşalım istiyorum.

6 yıl önce tuhaf bir şekilde mafya ile tanışan kuzenler, mafya tarafından zorla düğün şarkıcılığı yaptırılır.Salih ve Gürkan’ ın tehlikeli ve komik  macerası bu filmde de devam ediyor. Talihsizlikleri yüzünden ünlü olmak için çıktıkları yolda mafya dünyasına girmeyi başardılar .Ayrılmak istediklerini dile getiren Salih ve kuzeni Gürkan’ a bunu gerçekleştirebilmeleri için tek bir şart koyulur. Gittikleri düğündeki nikah memurunu kaçırmaları.  Nikah memuru ise zamanında  Tarkan'ı şarkı söylerken keşfeden kişi çıkar ve iki kuzeni yıldız yapmak istediğini söyler. Ve macera başlar.

Çalgı Çengi' nin devam filmi olan Çalgı Çengi 2' nin senaristliğini ve yönetmenliğini ilk filmde olduğu gibi yine Selçuk Aydemir'in yapmıştır.. Oyuncu kadrosunda ise yine Murat Cemcir, Ahmet Kural, Rasim Öztekin, Ayhan Taş ve Şinasi Yurtsever gibi sağlam isimler yer alıyor.


Yönetmen:   Selçuk Aydemir
Senarist: Selçuk Aydemir
Oyuncular:Murat Cemcir, Ahmet Kural, Erdal Tosun, Tuna Orhan, Cahit Gök,,Bora Akkaş,Şinasi Yurtsever
Müzik: Mehmet Erdem,Alper Atakan
Görüntü yönetmeni: Gökmen Tosun
Sanat yönetmeni: Hande Ocak
Kurgu: Evren Çan
Dağıtıcı:  Fida Film
Türü: Komedi-Macera
Yapım yılı: 2017
Çıkış tarih:6 Ocak 2017
Süre: 1saa 56dk.
Ülke: Türkiye
Dil: Türkçe


Vizyonda umarım istedikleri gişeyi yakalayabilirler. Bu yetenekli ikiliye Parodik ailesi olarak başarılar diliyoruz.

AHMET KURAL ROLÜ:GÜRKAN

AHMET KURAL  ROLÜ:GÜRKAN

10 Kasım 1982 Kütahya doğumlu başarılı oyuncu Altın Kelebek Pantene En İyi Erkek Komedyen ödülüne sahiptir. Selçuk Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra  Bilkent Üniversitesi'nde master yapmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi görmüş ve İlk oyunculuk deneyimini Fikrimin İnce Gülü dizisiyle yaşamıştır. 

Bir Bulut Olsam, Evimin Erkeği, Elde Var Hayat, Behzat Ç, İşler Güçler ve Kardeş Payı gibi dizilerde rol oynamıştır. Memleket Meselesi, Düğün Dernek, Oflu Hoca'nın Şifresi ve Düğün Dernek 2 Sünnet filmlerinde rol almıştır.

MURAT CEMCİR ROLÜ:SALİH

MURAT CEMCİR  ROLÜ:SALİH

30 Kasım 1976 Tokat Niksar doğumlu başarılı oyuncu Takva ve Yeraltı filmlerinde yardımcı oyuncu olarak rol almıştır. Üsküdar'a Giderken ve Ramazan Güzeldir komedi dizileri ile de dikkatleri üzerine çekmiştir. Ahmet Kural ile birlikte oynadığı Çalgı Çengi dizisinde performansı ile büyük beğeni toplayan Cemcir  Mustafa Kemal Üniversitesi Otomotiv bölümü mezunudur.

Bir Bulut Olsam, Küstüm Çiçeği, Behzat Ç, İşler Güçler ve Kardeş Payı dizilerinde rol almıştır. Çalgı Çengi, Düğün Dernek, Düğün Dernek 2 filmlerinde Ahmet Kural ile birlikte başrolü paylaşmıştır.

 

TUNA ORHAN ROLÜ:YUNUS

TUNA ORHAN  ROLÜ:YUNUS

21 Ocak 1966 Ankara doğumlu başarılı oyuncu MSÜ Devlet Konservatuarı'ndan mezun olmuştur. 

Sonradan Görme, Tatlı Hayat, Yarım Elma, Gönülçelen, Elveda Rumeli ve Yalan Dünya gibi dizilerde rol almış ve başarı ile oynadığı film sayısı da oldukça çoktur.

AYHAN TAŞ ROLÜ:MAFYA

AYHAN TAŞ  ROLÜ:MAFYA

25 Haziran 1971 Adana doğumlu yetenekli komedi oyuncusu Ankara Üniversitesi DTFC bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Mahşer-i Cümbüş tiyatro grubunu kurmuştur ve Anında Görüntü Show programıyla ekranlara gelmilştir.Ve bu grupla oldukça seyirci toplayan ve sevilen Taş, Kardeş Payı, İşler Güçler gibi dizilerde rol almıştır, Ayrıca Yusuf Yusuf ve Çarşı Pazar gibi filmlerde rol bulmuştur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları