Payitaht Abdulhamid 3. Bölüm Fragmanı
TRT de başlayan dizi 3. bölüm fragmanı ile sizlerle

Payitaht Sultan Abdulhamid Han Osmanlı'nın Son Neferi

     Dizide bir çok açık var tabi ki Osmanlı Padişahları hiç bir zaman bu şekilde yaşamamışlardır. Takım elbise kravat giydirilmemiştir hiç bir Padişaha. Aileleri ile yemek masasına oturmazlar mesela. Padişahların yemekleri aşçı başları tarafından hazırlanır, mühürlenir ve o mührü padişah açar. Eğer bir zehirlenme söz konusu olursa tek bir sorumlusu vardır, o da aşçı başıdır.Başka bir örnek verecek olursak ; padişahlar hiç bir zaman odasına girenleri oturarak karşılamamışlardır. Eğer istemedikleri ve ayağa gelen kişi için kalkmak istemezlerse, odaya gelmeden önce kalkıp camdan dışarıya bakar gibi yaparlar yada başka bir şeyler ile ilgilenerek ayakta karşılar geleni kim olursa olsun. Dizi de gösterilenleri kötü olarak algılamamalız. Sadece daha gerçekçi olmasını isterdik.

     Tabi bu olumsuz yorumlar kadar çok ince ve güzel yorumlarda mevcuttur. Bunlardan biri padişah yemek masasına oturduğu zaman masada fazla yemek olmasına çok kızıyor, israfın ne kadar kötü olduğunu belirtiyor. Dualar ile inançlar ile ülkesi vatanı ve dini için mücadele eder. Biz Müslüman bir ülkeyiz Müslümanlığın doğru ellerde ne kadar güçlü olduğunu iyi bilmemiz gerekir. Sahte hacı hocaları ayırt etmemiz gerekir. 

     Dizinin 3. bölümünde hain olan paşanın kim olduğunu bulabilmek için Sultan Abdulhamid bir plan yapar ve görünüşe göre planı tutar ve hain olan paşanın kim olduğunu bulur. İngilizlerle bir savaş içerisine girer. Almanlar ile görüşerek tren yolu yapımı için anlaşmayı yapacaktır.

  

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları