Filmleri Ti'ye Alan Sahneleriyle Dikkat Çeken 5 Parodi Film!
Kahkalarla dolu parodi yapımı filmler..

1. Büyük Diktatör (The Great Dictator)

Büyük Diktatör (The Great Dictator)

Charlie Chaplin 'in yönettiği komedi filmi, hitleri aşağılayarak diktatörlüğünü, beğenmişliğini okadar güzel aşşağılıyor ki. O zamanlar arası iyi olan ABD ve Hitler Almanyasının arası açılıyor. Charlie Chaplin, faşizmi ve faşist toplum yapısını sert bir biçimde eleştirdiği bu film, aynı zaman da ilk sesli filmi olduğunu söylemeliyim. Filmin 5 dalda da Oscar adaylığı bulunuyor..

2. Ajan (Spy)

Ajan (Spy)

Heyecanlı aksiyon sahnelerini ve komedi duygusu sahnelerini aynı anda yaşatan bir film. Bu türün parodi olmayan bir örneğini yaratırken etkili bir balans yakalamak çok zor bir iş. Genelde ya bir kaç ekstra espriden oluşan tipik bir aksiyon filmi izleriz, ya da aksiyon elementlerinin teknik kalitesine pek de önem vermeyen bariz komedilerle karşılaşırız. Fakat bu film her ikisinin de birleşmiş hali. Zaten filmin oyuncu kadrosunu gördüğümüzde mutlaka izlenilmesi gereken listede olması muhtemel. Filmin başrolünde Melissa McCarthy yer alırken kadroda kendisine Jude Law, Jason Statham, Rose Byrne ve Morena Baccarin eşlik ediyor..

3. Buraya Kadar (This Is The End)

Buraya Kadar (This Is The End)

Daha önce Çok Fena ve Pineapple Express’i yazmış olan Seth Rogen ve Evan Goldberg oyuncuları bu sefer yönetmenliği denemeye karar vermişler. Belden aşağı yapılabilecek "en açık ve yaratıcı" espriler ile heteroseksüel erkekler arasındaki arkadaşlığın önemini anlatan ikilinin komedi filmi. James Franco, Emma Watson, Jason Segel ve Jonah Hill gibi yıldız isimler yer alıyor..

4. Anormal Aktivite (A Haunted House)

Anormal Aktivite (A Haunted House)

Korkunç Bir Film'in yaratıcıları "korku bir nevi komedidir"  kafasıyla çıktıkları yolda bu kez Paranormal Activity serisiyle devam ediyorlar bu kez ve filmi artık fazlasıyla aşina olduğumuz bir tarzda ti'ye alıyorlar. Korkunç bir film serisi birkaç korku filminin bileşmesinden oluştuğu için ortaya daha doyurucu bir komedi çıkıyordu ve kahkahalarımızı atmaktan duramıyoruduk ama Anormal Aktivite birebir Paranormal Activity'i ti'ye aldığı için çok tatmin edici olduğunu söylemek zor. Tabii ki devamının çekilmesi durumun da seriye dönüşecek bir ilgiyle karşılaştığını söylemeyi mümkün kılıyor..

5. Hangover 1, 2 ve 3 Felekten Bir Gece (The Hangover 1, 2 and 3)

Hangover 1, 2 ve 3 Felekten Bir Gece (The Hangover 1, 2 and 3)

Bradley Cooper, Ed Helms, Justin Bartha ve Zach Galifianakis'in başrollüğü yaptığı film serisi komedi türünün en iyi serilerinden bir tanesi. Fakat sürekli küfür sahnelerinin olması bazı izleyenleri filmden soğutmuyor değil. Filmin serisinin 1. 'si en iyisiydi diyebilirim, 2. 'si de biraz iyiydi fakat 3. 'sü biraz amacından çıkmış gibi gözüküyor. 3. 'sü birinci ve ikinici seriye itinaden sahneler ve çekimler daha basit. Fakat ne dersek diyelim eğlenceye ve kahkahaya boğulacağınız film serisi. sırasıyla izlemenizi davsiye ederim.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları