iPhone 7'nin Tahmini Özellikleri ve iPhone 7 Plus Hakkında Herşey!

iPhone 7'nin tahmini özelliklerini sizler için toparladık..

Agoda is part of The Priceline Group, the world leader in online travel & related services.

iPhone 7 Ekranı Özellikleri Nasıl Olacak?

Tahminlerimiz doğrultusunda Apple,  iPhone 6 serisi ile devam eden özelliklerini aynı şekilde uygulamaya devam edecek. İki farklı ekran boyutu olarak karşımıza çıkabilir.

Daha önce iPhone 6 için bazı tahminlerde bulunup ve sonucunda doğru çıkan tayvanlı bir web sitesinden aldığımız bilgilere göre, iPhone 7'nin gizli anten bantları ile daha güçlü A10 yonga ile geleceği tahmin ediliyor. iPhone 7 Plus ise 3 GB Ram256 GB hafıza ve 3.100 mAh pil ile çıkabilir karşımıza.

Bunun yanında iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile karşılaştırıldığında 3D Touch çipi ve Flex kabloların yerleştirildikleri yerin farklı olduğu göze çarpıyor.

iPhone 7, 4.7 inç büyüklüğünde ekran ile gelecekken iPhone 7 Plus, 5.5 inçbüyüklüğünde bir ekrana sahip olacak sanırım. Bu ekranların çözünürlükleri hakkında bir şey söylemek için henüz erken olabilir.

Plus modelinin 2K çözünürlüğe sahip olmasını bekliyoruz. Buna göre iPhone 7'nin ekran çözünürlüğü Full HD olarakta karşımıza gelebilir.

Çift çekirdekli veya çok düşük bir ihtimal olarak üççekirdekli Apple A10 yonga seti, PowerVR 8 serisi grafik birimi ve 2 GB RAM bulunması bekleniyor.

iPhone 7 çerçevesiz bir ekrana ve ana ekran tuşunun yer almayacağını ve 6s 'ten daha ince bir yapıya sahip olacağınıda göz önüne almak gerekiyor.

iPhone 7 'nin su geçirmez özellikli bir tasarıma sahip olacağı da yeni edinilen bilgiler arasında bulunuyor.

Tayvanlı web sitesinin paylaştığı fotoğraf, iPhone 6s’teki ile benzer bir montaj yapısını işaret ediyor. 

Tayvanlı Web Sitesinin Yayınladığı iPhone 7 Fotoğrafı

Tayvanlı Web Sitesinin Yayınladığı iPhone 7 Fotoğrafı

iPhone 7 Kamerası Nasıl Olacak?

Apple'ın kamera konusunda aynı Megapiksel'de yoluna devam edeceğini düşünüyoruz. 12 Megapiksel arka kamera ve 5 Megapiksel ön kemeraya sahip olacağını umuyoruz. 

Video konusunda ise 30 FPS hızında 4K çözünürlükle çıkacağı umulan iPhone 7, 60 FPS hzında 4K video çekebileceğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Yine yabancı bir siteden aldığımız yeni bilgilere göre iPhone 7 Plus modeli 2 adet kamera ile geleceğe benziyor. Bu kamera 3 kata kadar optik zoom ve 3D çekim yapabilecek.

Tasarımını bu kadar ön plana çıkaran ve düzenli bir tasarıma sahip olan Apple firmasının çift kameraya yer vermeyeceğini tahmin etmek pek de zor değil aslında.

Catcher Technology'nin Yayınladığı iPhone 7 Fotoğrafı

Catcher Technology'nin Yayınladığı iPhone 7 Fotoğrafı

iPhone 7 kulaklık çıkışı nasıl olacak?

Yine aldığımız son bilgilere göre, iPhone 7 3.5mm kulaklık girişine bir son veren tasarım olacak. Müzik konusunda büyük bir atılım yapılacağını tahmin edebiliyoruz. 24 Bit Hi-Res çözünürlüğe geçmek için güçlü bir DAC kullanacak ve ses çıkışı da Lighting girişinden alınacağa benziyor.

Umarız Apple, Cirrus Logic'ten vazgeçer ve Wolfson'a geri döner.

iPhone 7 Tasarım Fotoğrafı

iPhone 7 Tasarım Fotoğrafı

iPhone 7 'de paraşüt sisteminin yer alacağını sunan bir video

Ve son olarak da iPhone 7 hakkında tanıtım yapılmış bir video

Smarter Shopping, Better Living!