Ömer Zülfü Livaneli Huzursuzluk
Huzursuzluk Kitap özeti

     Merhamet Zulmün Merhemi Olmaz! 

     İstanbul'da yaşayan bir gazetecinin yıllar sonra memleketi Mardin'de çocukluk arkadaşı'nın Amerika'da cinayete kurban gitmesi ile başlayan selüveni insanların içini burkan bir hikaye ile sonuçlanıyor.

     Mardin mülteci kamplarında yaşayanların anlattıkları ile resmini bile görmedi) kızının yaşadıkları ile terör örgütlerinin kindar ve vahşetle insanlara yaptıkları zulümleri eziyetleri ve katliamları kaleme alınmış. Meleknaz'ın hikayesini okurken kitabı hiç bir şekilde elinizden bırakamayacağınızın garantisini verebilirim. Psikolojik ve duygusal açıdan yaşanan zulüm ve katliamlar sizi derinden etkileyecektir. 

     Meleknaz ile birlikte Ezidilerin hikayesini de öğrenmiş olacaksınız. Çoğumuz böyle bir topluluğun varlığından bile habersizken İŞİD terör örgütünün Müslümanlığa sığmayacak dehşet verici zalimliklerini de görmüş olacaksınız.

     İşid terör örgütünün Suriye'de Müslümanlık adı altında yaptığı zulümler Ezidilerin de köyüne uğramış on yaşından büyük erkek çocuklarını katletmiş, on yaşından küçük erkek çocuklarını kendi bünyelerinde yetiştirmek üzere alıkoymuştur. Kadın ve kız çocuklarını aralarında paylaşarak evlerine götürüp sıkılana kadar tecavüz edip kullandıktan sonra diğer İşid militanları ile takas ederek tecavüzlere devam etmişler. 

     "Mardinli Hüseyin ile İŞİD zulmünü misliyle yaşamış Ezidi kızı Meleknaz'ın ve kelamın çocuklarının hikayesi.... LİVANELİ okuru, sevda ile acının iç içe geçtiği bir Ortadoğu gerçeği ile buluşturuyor."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları